Rudagalvė antis

Rūšis: Žąsiniai
Lotyniškas pavadinimas: Aythya ferma

Perinti, migruojanti, kartais žiemojanti rūšis. Paprastai pastebima balandžio-lapkričio mėn.

Apsaugos būklė. Medžiojamasis paukštis. Perinčių ir migruojančių paukščių būklė šalyje nežinoma. Perinčių porų mažėja, nes nyksta veisimosi
buveinės. Gausių sankaupų nebėra Žuvinto ež., tačiau išliko Dusios ež. ir Nemuno deltoje.

Paplitimas ir gausa. Perėjimo metu įprasta, nors ir netolygiai paplitusi — retesnė šiaurinėje, vidurinėje ir pietrytinėje dalyse. Kasmet peri 3 000-4 000 porų. Migracijų metu dideli būriai pastebimi Kuršių mariose, didesniuose ežeruose.

Buveinė. Peri sekliuose, gausiai augalais apaugusiuose vandens telkiniuose. Migruodami paukščiai gausiau apsistoja didesniuose telkiniuose.

 Skiriamieji požymiai. L — 42—49 cm. o pavasarį iš toliau truputį primena šalminės anties patiną, tačiau nesunkiai nuo jo atskiriamas iš kompaktiško kūno, tamsesnės rudos pailgos formos galvos, juodai melsvo snapo ir labai šviesiai pilkos viršutinės kūno dakes bei šonų. Patino poilsio apdaru galva blankesnė, o juodos kūno dalys pilkai rudos. Kai skrenda, matoma šviesi apačia ir pilkos, nekontrastuojančios su kita viršutine sparnų dakmi plasnojamosios plunksnos. Patelės nugara ir šonai pilki, neryškiai rusvai dryžuoti ir dėmėti, krūtinė, užpakalinė kūno dalis ir galva šiek tiek rusvesnės, galva su šviesiomis neaiškių kontūrų dėmėmis ir...

kontūrų dėmėmis ir šviesesne juostele už akių. Jaunikliai labai panašūs, tačiau rudesni ir be šviesios juostelės už akių.

Balsas. Paukščiams skrendant girdėti pateku „khr-ree... khr-re-e". Tuoktuvių metu patinai skleidžia balsus, panašius į trumpas dažnai kartojamas frazes „khi khi khi".

Grėsmės. Perėjimo metu pavojus kyla dėl trikdymo, kanadinių audinių, naikinamų buveinių, o migruojantiems paukščiams — dėl medžioklės.

Pastaba: čia pateiktos tik informacijos šaltinių ištraukos.
Daugiau informacijos ieškokite čia.