Javinė lingė

Rūšis: Plėšrieji
Lotyniškas pavadinimas: Circus cyamus

Labai retai perinti, negausi, praskrendanti ir žiemojanti rušis. Dažniausiai pastebima balandžio ir spalio—lapkričio mėn.

Apsaugos būklė. Rūšis įrašyta į PD I priedą. Būklė nežinoma.

Paplitimas ir gausa. Per perėjimo sezoną kiek dažniau aptinkama rytinėje ir vakarinėje šakes dalyse. Manoma, kad Lietuvoje gak perėti iki 5 porų. Migruojančių paukščių pastebima visoje šalyje. Žiemoja švelnesnėmis, besniegėmis žiemomis.

Buveinė. Gyvena atvirose vietose — plačiose pievose, pelkėse, laukuose.

Skiriamieji požymiai. L - 45-55 cm. Patinus nuo kitų panašių spalvų lingių nesunku atskirti iš plačių sparnų, kurių galuose matyti 5 „pirštai". Kūno viršus melsvai pilkas, su baltu antuodegiu ir plačiai juodais sparnų galais, galva ir krūtinė pilkai melsvos, iš apačios kontrastuojančios su baltu
pkvu ir balta sparnų apačia, kurių užpakaliniu kraštu eina tamsesnė juostelė. Patelės viršus rudas, su baltu antuodegiu, viršutinių sparnų dengiamųjų plunksnų plote matyti nežymios gelsvos dėmės. Apačia balsva, su gelsvu atspalviu, išilgai rudai dryžuota. Jaunikliai skiriasi gelsvai rusva, mažiau dryžuota kūno apačia ir mažai ar visai nedryžuotu pilvu. Apatinės sparnų pusės mažosios plasnojamosios plunksnos aiškiai tamsesnės už didžiąsias. Viršutinės sparnų pusės dengiamųjų plunksnų kraštas turi gelsvą...

turi gelsvą juostelę, o šviesus jų plotas ryškesnis ir gelsvesnis.

Balsas. Lizdo teritorijoje gali būti girdimas gana garsus ir greitas patinų „kek kek kek kek" ar cypiamas patelių „pi-i-i-i".

Grėsmės. Chemikalų naudojimas žemės ūkyje. Papildomą grėsmę kelia plėšrūnai.

Pastaba: čia pateiktos tik informacijos šaltinių ištraukos.
Daugiau informacijos ieškokite čia.