Nendrinė lingė

Rūšis: Plėšrieji
Lotyniškas pavadinimas: Circus aeruginosus

Perinti, migruojanti, atsitiktinai žiemojanti rūšis. Lietuvoje dažniausiai galima pamatyti balandžio- spalio mėn.

Apsaugos būklė. Rūšis įrašyta į PD I priedą. Perinčios populiacijos būklė palanki, nes paskutiniais metais ji gausėjo. Rūšies apsaugai skirtos Žuvinto biosferos rezervato šlapžemės, Nemuno delta ir Metelių regioninio parko didieji ežerai.

Paplitimas ir gausa. Nendrinė lingė paplitusi visoje šalyje, tačiau dažnesnė Nemuno deltoje ir ežeringose vietovėse. Šalyje kasmet peri 2 500-3 500 porų.

Buveinė. Apsigyvena gausiai nendrėmis, meldais, retais krūmokšniais apaugusiose vandens telkinių pakrantėse ir šlapžemėse. Dažnai jas galima pamatyti medžiojančias virš laukų.

Skiriamieji požymiai. L - 43-55 cm. Kaip ir kitoms lingių rūšims, nendrinėms lingėms yra būdingas lytinis dimorfizmas. Kai skrenda, nuo kitų plėšriųjų paukščių juos nesunku atskirti iš grakštaus kūno, ilgų ir siaurų, aukštai pakeltų sparnų bei ilgos uodegos. Tupintį patiną paprasta
atpažinti iš rudo viršaus, balsvos pečių juostos, šviesiai palšos galvos ir krūtinės, rudesnio pilvo ir pauodegio, šviesiai pilkos uodegos ir dalinai pilkų sparnų. Skrendančio patino apačia šviesi, sparnų galai juodi, pilvas ir pauodegys rudi ar rusvi. Iš viršaus matyti ruda nugara ir šviesiai
pilkos sparnų dėmės bei uodega....

bei uodega. Patelės durpinės spalvos, su rusvesne uodega, gelsvos spalvos gerkle ir viršugalviu, kuris tamsių skruostų fone atrodo kaip šviesi kepuraitė, tokios pat spalvos priekine sparnų dakmi ir šviesesnėmis apatinėmis sparnų dengiamosiomis plunksnomis. Jaunikliai panašūs į pateles, bet gerokai tamsesni, uodegos ir ypač apatinės sparnų dengiamosios plunksnos tamsios, šviesios galvos dalys geltonai rusvos.

Balsas. Lizdo teritorijoje girdimas kiek pempiška „hyv". Patelės dažnai skleidžia cypiamus garsus „psi-i-i-i".

Grėsmės. Blogėjančios mitybinės sąlygos dėl chemikalų naudojimo žemės ūkyje. Papildoma grėsmė kyla dėl sausinamų šlapžemių ir plėšrūnų.

Pastaba: čia pateiktos tik informacijos šaltinių ištraukos.
Daugiau informacijos ieškokite čia.