Baltasparnė žuvėdra

Reta perinti, migruojanti, praskrendanti rūšis. Pastebima balandžio pabaigoje—rugsėjo mėn.
Apsaugos būklė . Būklė keičiasi priklausomai nuo klimato sąlygų atskirais metais. Tačiau rūšis šalyje plinta, aptinkamos naujos jos perėjimo vietos.
Paplitimas ir gausa. Perinčių baltasparnių žuvėdrų aptinkama įvairiose Lietuvos vietose, tačiau lokaliai ir nereguliariai. Kai kuriais metais jų labai pagausėja, ypač daug kartais jų peri Nemuno deltos užlietose pievose. Gegužę daug praskrendančių paukščių pastebima sekliuose vandens telkiniuose.
Buveinė . Seklūs, gausiai neaukšta žoline augalija apaugę vandens telkiniai, polaidžio apsemtos pievos.
Skiriamieji požymiai . L - 20-24 cm. Panaši į juodąją žuvėdrą, tačiau skrendančią nesunku atpažinti iš su kūnu kontrastuojančių baltų, tamsesniais pakraščiais sparnų ir juodų pasparnių. Uodega balta, snapas juodas, kojos tamsiai raudonos. Poilsio apdaru panaši į juodąją žuvėdrą, bet atskiriama iš tamsios skruostų dėmės, dryžuoto viršugalvio ir šviesių (be tamsių juostų) krūtinės šonų. Jaunikliai skiriasi tamsia, dar tamsiau dryžuota ir su kita kūno dalimi kontrastuojančia nugara, juodu viršugalviu ir baltais krūtinės šonais.
Balsas. Dažniausiai girdimas balsas yra panašus į trumpas frazes „chr-ri... chr-ri" ir trumpesnes nei juodosios žuvėdros „kjek".
Grėsmės . Neigiamą poveikį daro hidrologinio režimo keitimas...
Daugiau informacijos ieškokite čia.