Stepinis suopis

Rūšis: Plėšrieji
Lotyniškas pavadinimas: Buteo ruflnus

Retai užskrendanti rūšis. Pastebėta balandžio—birželio ir spalio mėn.

Apsaugos būklė. Rūšis įrašyta į PD I priedą. Būklė šalyje nežinoma, nes tai retai užklystanti rūšis.

Paplitimas ir gausa. Gyvena pietrytinėse šalyse. Lietuvoje pirmą kartą matytas 2001 m. Trakų apylinkėse. Vėliau (2006-2012 m.) registruotas dar 7 kartus Kuršių nerijoje, Anykščių, Trakų, Šilutės r. k Pagėgių sav.

Buveinė. Perėjimo areale gyvena stepėse ir pusdykumėse. Mūsų šalyje ir aplinkiniuose kraštuose matomas atvirose vietose.

Skiriamieji požymiai. L - 50-58 cm. Panašus į paprastąjį suopį, tačiau kiek didesnis, Ugesniais sparnais ir uodega. Dažniausiai aptinkamų vidutinio tamsumo formos paukščių kūnas vra rudai gelsvas, su kiek šviesesne galva ir krūtine bei tamsia pkvo dėme. Kai skrenda, iš
apačios matoma šviesiai rusva, nedryžuota uodega ir labai šviesios plasnojamosios plunksnos, kontrastuojančios su juoda sparnų krašto juostele. Ties alkūnėmis yra juosva dėmė, kurios spalva skiriasi nuo apatinių vienodai lygios spalvos sparnų dengiamųjų plunksnų. Tamsios formos paukščių dėmė susikeja su dengiamųjų plunksnų fonine spalva, o balsvos uodegos kraštu eina tamsi juosta. Viršutinėje sparnų pusėje net ir tamsesnės formos paukščiai turi balsvus sparnų priekinės dakes didžiųjų plunksnų pagrindus, sudarančius didesnę ar...

didesnę ar mažesnę šviesią dėmę. Jauniklių uodega smulkiai dryžuota skersai, o sparnų krašto juostelė neryški. Šviesios formos jaunikkai neturi šviesiai paprastojo suopio formai būdingų sparnų apatinės dakes „kabliukų".

Balsas. Panašus į tūbuotojo suopio, tik švelnesnis ir mažiau ištęstas.

Grėsmės. Akivaizdžių grėsmių šalyje nežinoma.

Pastaba: čia pateiktos tik informacijos šaltinių ištraukos.
Daugiau informacijos ieškokite čia.