Tūbuotasis suopis

Rūšis: Plėšrieji
Lotyniškas pavadinimas: Buteo lagopus

Praskrendanti, žiemojanti rūšis. Pastebima dažniausiai spalio—balandžio mėn.

Apsaugos būklė. Nežinoma.

Paplitimas ir gausa. Šiaurinių kraštų paukštis. Gana įprastas migracijų metu. Žiemą dažniau pastebimas vakarinėje šalies dalyje.

Buveinė. Lietuvoje praskrendantys ar žiemojantys paukščiai matomi atvirose vietose - pievose, laukuose, pakelėse.

Skiriamieji požymiai. L - 49-59 cm. Didesnis, ilgesniais sparnais nei paprastasis suopis. Kai skrenda, nuo paprastojo lengviausia atskirti iš balto uodegos pagrindo ir tamsių apatinės sparnų dakes dėmių ties alkūnėmis. Suaugę paukščiai pkkai rudi, kiek šviesiau dėmėti iš viršaus, apačia
balsva, tamsiai skersai dryžuota. Patino gerklė dažniausiai tamsi, apatinės sparnų dengiamosios plunksnos tamsesnės nei sparnų fonas, uodega iš apačios su 2-3 skersiniais dryžiais, pilvas šviesus ar tamsiau dryžuotas. Patelių pilvas juosvas, gerklė šviesi, uodega iš apačios tik su viena gakne tamsia juostele, apatinės sparnų dengiamosios plunksnos mažai skiriasi nuo bendro sparnų fono. Jaunikkai nuo suaugusių patelių skiriasi neryškia galine sparnų plasnojamųjų ir vairuojamųjų plunksnų juostele, gelsvomis apatinės sparnų dalies dengiamosiomis ir krūtinės plunksnomis, jų krūtinė dryžuota išilgai. Sparnų galai viršuje su plačiomis balsvomis dėmėmis.

Balsas. Panašus į paprastojo suopio „kniaukimą", tik stipresnis, šiurkštesnis, labiau ištęstas, pabaigoje žemėja.

Grėsmės....

pabaigoje žemėja.

Grėsmės. Akivaizdžių grėsmių šalyje nežinoma.

Pastaba: čia pateiktos tik informacijos šaltinių ištraukos.
Daugiau informacijos ieškokite čia.