Margasparnis kryžiasnapis

Užskrendanti rūšis.
Margasparnis kiek mažesnis už eglinį kryžiasnapį. Nuo kitų kryžiasnapių skiriasi baltomis juostelėmis sparnuose. Patinas raudonas. Skruostai rusvai raudoni. Pečiai rudi, dėmėti. Sparnai tamsiai rudi, su dviem baltomis juostelėmis.
Uodega tamsiai ruda. Pilvas ir pauodegys balsvi, dryžuoti. Snapas, rainelė ir kojos rudi. Patelė žalsvai geltona, dryžuotesnė už patiną. Jaunikliai panašūs į patelę, tik sparnuose baltos juostelės ne tokios ryškios.
Lietuvoje aptinkamas margasparnio kryžiasnapio porūšis Loxia leucoptera bifasciata.
Paplitimas. Eurazijoje paplitęs nuo Skandinavijos iki Ochotsko jūros. Šiaurėje arealas siekia Kolos pusiasalį, Jenisejaus žemupį, pietuose tęsiasi iki Primorės, Sajanų, Volgos aukštupio, šiaurinės Švedijos, Suomijos. Gyvena Šiaurės Amerikoje. Žiemoja pietinėje ir vakarinėje Europos dalyje.
Lietuvoje aptinkamas labai retai. Pastebėtas Kauno, Kaišiadorių, Šiaulių ir Rietavo apylinkėse.
Migracija. Mūsų respublikoje pasirodo rudenį ir žiemą (lapkričio—kovo mėn.).
Biologija. Gyvena spygliuočių miškuose eglynuose, pušynuose ir maumedynuose. Aptinkamas nedidelėmis grupelėmis, kartais kartu su egliniais kryžiasnapiais. Šaukia „giff-giff" kiek švelnesniu, aukštesniu balsu negu eglinis kryžiasnapis. Giesmę sudaro garsi trelė. Veistis pradeda kovo pabaigoje. Lizdo pagrindas iš...
Daugiau informacijos ieškokite čia.