Vandeninis kalviukas
Užskrendanti rūšis.
Vandeninis kalviukas yra maždaug naminio žvirblio dydžio. Kitaip negu kitų kalviukų, šio apatinė pusė rausva, apdaras nedėmėtas, kojos tamsesnės.
Patino nugarinė pusė pilka, gelsvo atspalvio arba pilkai smėlinė, su tamsesnėmis dėmėmis. Sparnai ir uodega rusvi. Pilvas ir uodegos šonai balti. Gerklė, pagurklis ir krūtinė rausvo atspalvio. Krūtinė būna išmarginta rusvomis dėmelėmis. Snapas juodas ar tamsiai rudas. Kojos tamsiai rudos. Rainelė juodai ruda. Patelės pilvinėje pusėje dėmės neryškios. Į patelę panašūs jaunikliai, tik jų kojos šviesesnės.
Į Lietuvą užklysta vandeninio kalviuko porūšis Anthus spinoletta littoralis.
Paplitimas. Vakarų Eurazijoje arealas suskaidytas. Paplitęs Europos ir Azijos kalnų sistemose nuo Skandinavijos ir Pirėnų pusiasalio iki Tian Šanio. Šiaurėje arealas siekia Kolos pusiasalį, Karpatus, pietuose tęsiasi iki Pirėnų, Kopetdago, Tian Šanio, Altajaus sistemos.
Žiemoja Vakarų ir Pietų Europoje, Azijoje.
Migracija. Lietuvoje aptiktas per rudeninį traukimą rugsėjo-gruodžio mėnesiais.
Biologija. Kalnų alpinėje ar subalpinėje juostoje laikosi vietovėse, kuriose yra drėgnų pievų, uolų. Dažnai įsikuria prie ledynų, gyvena uolėtose jūrų pakrantėse. Patinėlio tuoktuvinis...
Daugiau informacijos ieškokite čia.